תפריט נגישות

עורכי דין


מי הם עורכי דין?

עורכי דין הם אנשים הרשאים לעסוק בעריכת דין לאחר שסיימו מוסד להשכלה גבוהה בתחום המשפט.
לימודי התואר הראשון של עורכי דין, אורכים כשלוש שנים ואחריהם הם עוברים התמחות-סטאז' של שנה במשרד עורכי דין פעיל בו הם מתמקצעים בתחום בו יעסקו.
עורכי דין מחויבים לעבור את מבחן הלשכה בסוף תקופת ההתמחות, הכולל מבחן בכתה ומבחן בעל פה ונחשב למבחן קשה מאוד.

מה הם תחומי ההתמחות של עורכי דין?


לאחר לימודיהם, בוחרים עורכי דין תחום ההתמחות כגון :
עורכי דין פליליים – מתמחים בעבירות חמורות כגון עבירות המתה הכוללות גרימת מוות ברשלנות, רצח והריגה, עבירות מין, עבירות סמים, עבירות אלימות, עבירות רכוש כגון שוד וגניבה וכו'.
עורכי דין נזיקין – מתמחים בעבירות בהם נגרם נזק כל שהוא לרכוש או לגוף. בדרך כלל יעסקו בגובה הפיצויים ללקוח וכמה עולה לו הנזק.
עורכי דין מקרקעין – מתמחים בעסקאות נדל''ן ובנייה, שכירות, קבלנים וכו'.
עורכי דין משפחה – מתמחים בדיני גירושין, מזונות, אבהות, אימוץ וכיו''ב.
עורכי דין עבודה – מתמחים בהפרת חוק במקום העבודה : פיצויי פיטורין, פיטורין לא צודקים, זכויות עובדים, נשים בהיריון, עריכת חוזי העסקה מורכבים וכו'.
קיימים גם עורכי דין המתמחים במיסים, חוזים ועוד.

מי צריך עורכי דין?


אדם מן השורה אינו בקיא בכל סעיפי וחוקי המשפט ולכן בכל סיטואציה משפטית עדיף להיעזר בשירותיהם של עורכי דין. שירותיהם של עורכי דין אינם מסתכמים בייצוג במשפט עצמו אלא גם בליווי וייעוץ כבר בזמן החקירה או מעצר.

איך בוחרים עורכי דין?


בישראל עובדים אלפים רבים של עורכי דין. כאשר בוחרים עורכי דין כדאי לשים לב למוניטין של המשרד או עורך הדין הפרטי ולתת דגש בנוגע לניסיונו בסוג התיק בו נדרש הייצוג. כמה עולים לכם שירותיו, הוא גורם נוסף. בעוד מחיר גבוה הוא לעיתים מדד טוב לאיכות עורכי דין, רצוי לעמוד על טיבם בעזרת מחקר אינטרנטי קצר או התייעצות עם מכרים בעולם המשפט או המשטרה.

כמה עולים שירותיהם של עורכי דין?


מחיר שירותיהם של עורכי דין משתנה ממשרד למשרד ותלוי במוניטין, בהמחות ובסוג התיק איתו אתה פונה.
משרד עורכי דין בעל מוניטין יגבה לרוב סכום גבוה יותר היות ועומדים מאחורי הצלחות רבות. בתחומי התמחות שונים של עריכת דין קיימים מחירים שונים. משפט פלילי למשל יקר יותר ממשפט בענייני משפחה, על פי רוב.

בחרו באחד מהתחומים של עורכי דין

אז למה אתם מחכים?

בתי העסק ממתינים לכם. מלאו את הטופס

לחצו לקבלת הצעות מחיר
התקשרו 24 שעות ביממה
ל-050-830-8700 לקבלת הצעות מחיר