תפריט נגישות

ליסינג

ליסינג לרכב

בשני העשורים האחרונים פרץ לתודעתם של הנהגים הישראלים נושא הרכב בליסינג, בתחילה דרך רכב שמסופק לעובדים דרך מקום העבודה (מה שקראו בעבר ''אחזקת רכב'') והיום ליסינג כבר נפוץ גם כאמצעי להחזיק רכב באופן פרטי. ליסינג, בתרגום לעברית היא בעצם חכירה והוא אפשרי לא רק בתחום המכוניות אלא גם בענף המקרקעין, למשל, אבל על פי רוב שמדובר בליסינג מתייחסים לענף המוטורי. עבור רבים ליסינג היא דרך זולה ונוחה להשתמש ברכב – אבל ההחלטה מה כדאי יותר, לרכוש רכב חדש או לקחת רכב מחברת ליסינג תלויה בכמה עולה ליסינג לרכב מסויים ובמשתנים רבים של כדאיות עבור הצרכן הפרטי.

ליסינג : קווים לדמותו


ישנם סוגים שונים של עסקאות ליסינג אפשריות. בדרך כלל, תשלמו סכום חודשי קבוע עבור השימוש ברכב שבחרתם מחברת ליסינג והתיקונים, הטיפולים והטסט יבוצעו על ידי החברה. בחלק מהמקרים תדרשו לשלם סכום נוסף עבור טיפולים וטסט ובמקרים אחרים הוא יהיה כלול בחוזה שחתמתם עליו מול חברת ליסינג – תלוי בתנאי החוזה. בתום חודשי ההסכם (עיסקות ליסינג יכולות להיות בנות שלוש ולפעמים שש שנים) – אתם יכולים לסיים ולעבור לסידור אחר, להחליף רכב ולפתוח בהסכם חדש מול חברת ליסינג ולעיתים תוכלו להשלים את סכום עלות הרכב (בדרך כלל בהנחה של כעשרה אחוזים) ולרכוש אותו. בחלק מהחוזים לליסינג ידרשו מכם סכום ראשוני, מעין מקדמה על רכישה עתידית של הרכב. ליסינג שמבוצע דרך מקום העבודה אמור לא לכלול סכום זה.

סוגי ליסינג


ליסינג תפעולי – מוכר לרבים ממקום העבודה שלהם. עסקת הרכב עם חברת ליסינג נעשית במקרה הזה דרך החברה בה אתם עובדים – שמחזיקה דרך חברת ליסינג צי של רכבים לשירות עובדיה. מי שמחזיק רכב בליסינג תפעולי זוכה כמובן לכל הטיפולים והתיקונים הנדרשים ושווי הרכב והשירות יורדים ישירות ממשכורתו. היום ניתן לקחת רכב גם של ליסינג תפעולי באופן פרטי – ישירות מול חברת ליסינג ולא מעט עצמאיים בוחרים באפשרות זו כדי לחסוך לעצמם טרחה הקשורה בתפעול ורישוי הרכב.
ליסינג מימוני – יכול להחשב כמעין הלוואה מחברת ליסינג לצרכן הפרטי : הוא מקבל רכב מחברת ליסינג ומחזיר את שוויו בהדרגה מידי חודש בחודשו על פי הסכם בניהם ובהתאם לכמה עולה הרכב. היום יש גם מסלולים של ליסינג מימוני הכולל שירותי תפעול, כך שתוך כדי החזר ההלוואה על הרכב תקבלו עם את כל השירותים של ליסינג תפעולי.

מה עדיף : רכישת רכב או רכב ליסינג


ההחלטה מה עדיף, תלויה כאמור בכמה עולה הרכב, בסוג פרישת התשלומים וערכה של ההנחה שמקבלים על ליסינג בצמוד למדד משוער של שנות העסקה. בדרך כלל עסקאות ליסינג כוללות הצע רכבים די מצומצם וסטנדרטי, כך שמי שרוצה לנהוג ברכבי ספורט או רכבים מיוחדים ונדירים לא תמיד ימצא את מבוקשו בעסקאות ליסינג לרכב.

בחרו באחד מהתחומים של ליסינג

אז למה אתם מחכים?

בתי העסק ממתינים לכם. מלאו את הטופס

לחצו לקבלת הצעות מחיר
התקשרו 24 שעות ביממה
ל-050-830-8700 לקבלת הצעות מחיר