כמה עולה מחשבים - השוואת מחירים כמה עולה
 
מחשבים כמה עולה > מחשבים

מחשבים

בחרו תת קטגוריה להשוואת מחירים:
שירותי אינטרנט
אחסון אתרים
שירותי מחשוב
שירותי גיבוי
   

עולם המחשבים


קשה מאוד לדמיין את חיינו במאה העשרים ואחת ללא מחשבים. השימוש נעשה פשוט בכל דבר שאנו נתקלים בו בכל תחום אם זה השימוש במחשבים בבית, השימוש במחשבים בחברות גדולות והשימוש במחשבים בחברות קטנות, בבנקים של המדינה או בתעשיות ציבוריות גדולות. ברור כשאנחנו מדברים על הגידול בשימוש במחשבים אנחנו מדברים על מדינות המפותחות אולם גם במדינות המתפתחות וגם במדינות העולם השלישי נדמה כי המחשבים היו שם תמיד. וכמובן בכל זה נכנס גם השימוש העצום באינטרנט וברשתות החברתיות. הרשתות החברתיות, הראו לעולם שבעזרתן ניתן אפילו להפיל ממשלות. כך עשו המצרים בזמן ההפיכה, כאשר הם תיאמו בינם לבין עצמם דרך המחשבים והרשתות החברתיות מתי להפגש איפה להפגש ומה תיהיה אופי ההפגנה.

המחשבים הראשונים ביותר


כמה עולה מחשב נישא חדש היום או כמה עולה מחשב נייד אפילו מאובזר חדש מהקופסא? בטוח שלא פחות מאלף דולר. מעניין כמה היו שווים בזמנם המחשבים הראשונים שרק הקדימו את זמנם. מחשבי קולוסוס בבריטניה למשל היו מחשבים סודיים שנבנו לראשונה בשנת 1944. המחשבים הללו היו בעלי יכולות מעטות בלבד אולם יותר מתפקידם הם היוו הוכחה לכך שזה אפשרי לבנות מכשיר איתן שיודע לתכנת. כמה עולה מחשב עשרוני היום? לא ידוע בדיוק אולם בטוח שהרבה פחות מאשר אניאק, שהיה מחשב אמריקאי הראשון שהיה מבוסס על הבסיס העשרוני. רצוי גם להזכיר שבמקור המחשב הזה, אניאק לא היה כל כך משוכלל וכל הזמן היה צריך לחזור על התכנות שלו.

המחשבים המודרניים


המחשבים המודרניים ניחנים בתכונות של גודל יותר קומפקטי, מהירות יותר גבוהה, מחיר יותר זול ( כמה עולה מחשב חדש היום? זה לא ממש זול..) יציבות יותר חזקה. המחשבים הפחות קומפקטיים עדיין קיימים אומנם הם נמצאים בעיקר במעבדות ובחדרי מחשבים גדולים ותפקידם נועד לצורך חישוב נוסחאות מורכבות. למרות שהמגמה היייתה שכל המכשירים יהפכו ליותר קטנים ויותר זולים הדבר לא עלה על יכולת הביצוע שלהם ולהפך הם התגלו כבעלי יכולות מעריכיות גדולות וחזקות מקודמיהם והמגמה הזו רק מתחזקת ומשתפרת. הסיווג העכשווי של אותם מכשירים מתחלק למחשבים המשמשים אדם בודד ומחשבים אשר משמשים יותר מאדם אחד, למשל שרתים. תחנות העבודה נמצאות בטווח ולרוב משמשות אדם אחד אך יכולות גם לשמש מספר אנשים . בנוסף קיימת התוכנה שתפקידה הרצת תוכניות המכשיר, נקודת הפיקוד אשר מחליטה אלו פעולות יתבצעו במחשבים ואילו לא.


אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות